Krepšinio kamuoliai
 

Krepšinio kamuoliai


50.00€ Yra sandėlyje
50.00€ Yra sandėlyje
80.00€ Yra sandėlyje
60.00€ Yra sandėlyje
80.00€ Yra sandėlyje
8.99€ Yra sandėlyje

Krepšinis visada buvo laikomas populiariausia sporto šaka mūsų šalyje ir, ko gero, kiekvienas yra girdėjęs lyginant jį net su 2 religija.

Stebėti rungtynių (ypač svarbių čempionatų metu) neatsisako nė vienas, o ir pamėtyti kamuolį į krepšį mėgsta tiek maži, tiek ir vyresnio amžiaus žmonės. Tai smagus laisvalaikio praleidimo būdas, o taip pat ir kone geriausiai išvystyta sporto šaka Lietuvoje. Renkantis priemones mėgėjiškam sportui, jų parametrai nėra tokie svarbūs. Tokiu atveju dažniausiai atsižvelgiama tik į kokybę. 

Tinkamas krepšinio kamuolys – vienas iš svarbiausių gero žaidimo komponentų. Jų asortimentas ganėtinai platus, todėl, kad būtų paprasčiau išsirinkti tinkamą krepšinio kamuolį, verta susipažinti su keletu aspektų:

SKIRTINGI DYDŽIAI

Vienas iš pirmųjų dalykų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra kamuolio dydis. Galimi trys pasirinkimai:

  • 5 dydžio kamuoliai skirti vaikams. Kamuolių svoris gali varijuoti nuo 470 iki 500 g, skersmuo – nuo 690 iki 710 mm. 5 dydžio krepšinio kamuoliu dažniausiai žaidžiama iki 10 metų.
  • 6 dydžio kamuoliai skirti moterų krepšiniui ir vaikams iki 12 metų. Jų svoris siekia 500–540 g, jų skersmuo – 720–740 mm.
  • 7 dydžio krepšinio kamuoliai yra skirti berniukams nuo 12 metų ir suaugusiems vyrams. Svoris gali siekti 567–650 g, o skersmuo dažniausiai būna 750–780 mm.
  • Populiariausio kamuolių gamintojo „Molten“ kamuoliai taip pat yra 3 dydžio bei dar mažesni – suvenyrinio tipo.

3x3 krepšinio kamuolys, skirtas būtent žaidimui trys prieš tris. Šie kamuoliai išskirtiniai tuo, kad jų svoris lyg 7 dydžio krepšinio kamuolio (567–650 g), o skersmuo – lyg 6 dydžio krepšinio kamuolio (720–740 mm). Taip yra todėl, kad dėl grubesnės, labiau įtemptos 3x3 krepšinio žaidimo specifikos, būtų lengviau jį išlaikyti rankoje, tačiau mažesnis dydis neturėtų įtakos kamuolio svoriui, prie kurio pripratę visi žaidėjai. Tokie krepšinio kamuoliai sukurti taip, kad atlaikytų intensyvų žaidimą lauko sąlygomis ir neprarastų sukibimo bei manevringumo.

Verta paminėti, kad krepšinio kamuolio dydžio rekomendacijos pagal žaidėjo amžių gali minimaliai skirtis, priklausomai nuo kamuolio gamintojo.

MEDŽIAGA

Atsižvelgiant į tai, ant kokios dangos planuojate žaisti krepšinį, galite pasirinkti kamuolius, pagamintus iš šių medžiagų:

  • Guma. Įvairių gamintojų, taip pat ir „Molten“ kamuoliai, pagaminti iš šios medžiagos yra pigiausi, jais galima žaisti tiek lauke, tiek viduje. Dėl šių savybių guminis krepšinio kamuolys dažniausiai naudojamas vaikų ir pradedančiųjų.
  • Sintetinė oda. Šie kamuoliai turi lygesnį paviršių, pasižymi atsparumu nešvarumams ir stabiliu valdymu. Tokius kamuolius renkasi didžioji dalis žaidėjų. Sintetinės odos krepšinio kamuolių asortimentas didžiulis. Jų kaina gali varijuoti nuo keliolikos iki keliasdešimties eurų, priklausomai nuo odos kokybės bei panaudotų technologijų. Krepšinio kamuoliai, kuriais galima žaisti tik viduje, dažniausiai žymimi „indoor/outdoor“, o tie, kurie skirti tik vidaus sąlygoms, žymimi „indoor use only“. Tiesa, jokie sintetinės odos kamuoliai neskirti žaisti ant grubaus asfalto. Tokiu atveju geriau rinktis guminį krepšinio kamuolį.

  • Natūrali oda. Iš jos pagamintas krepšinio kamuolys – tikra retenybė krepšinio pasaulyje, ji skirta tik aukščiausio lygio žaidėjams. „Molten“ yra bene vienintelis gamintojas pasaulyje, siūlantis tokius krepšinio kamuolius. Šiais natūralios odos „Molten“ krepšinio kamuoliais žaidžiama olimpinėse žaidynėse, Pasaulio bei Europos čempionatuose.

Natūralios odos krepšinio kamuoliai netinkami mėgėjams, nes siekiant atskleisti geriausias šio kamuolio savybes, jį reikia ganėtinai ilgai „apžaisti“, jog jis apsitrintų ir suminkštėtų. Priešingu atveju, kamuolys bus slidus, kietas, it plastmasinis. Mėgėjams tai padaryti yra ganėtinai sudėtinga ir užtrunka labai ilgai, todėl jiems vertėtų rinktis paprastesnius, sintetinės odos krepšinio kamuolius.

Taigi, jei reikalingas krepšinio kamuolys ir planuojate jį įsigyti, nepamirškite atidžiai įvertinti savo poreikių. Jei nesate tikri dėl pasirinkimo, drąsiai konsultuokitės su mūsų specialistais. Jie pasiruošę atsakyti į visus jums rūpimus klausimus!

Tačiau jei krepšinio kamuoliai reikalingi profesionaliam sportui, jų pasirinkimą lemia kur kas daugiau veiksnių. Mūsų siūlomas krepšinio kamuolių asortimentas gana platus, tad čia kiekvienas pirkėjas, nesvarbu, treniruosis profesionaliai ar krepšinį žais tik savo malonumui, ras jam tinkantį gaminį.

Populiariausi krepšinio kamuoliai tik pas mus:naujienas Gaukite pirmi

Naujausi pasiūlymai, akcijos